O inwestycji


Wawrzyniaka 29, Poznań

Mieszkania w kamienicy w sercu Jeżyc

P1030282_Pano_e
Planowane prace

O kamienicy

Kamienica została wybudowana w 1895 roku i przez cały okres przechodziła wszelkie niezbędne prace remontowe.

Budynek przejdzie gruntowny remont, po którym wizytówką kamienicy będzie piękna secesyjna elewacja frontowa, której zostanie przywrócona dawna świetność z dbałością o każdy detal oraz klatki schodowe. Zakres prac to m.in.:
• Remont elewacji front i tył
• Remont klatek schodowych
• Remont dachu
• Nowe piony wod-kan. ( w celu wyodrębniania następnych mieszkań )
• Podłączenie do cieplika miejskiego lub alternatywnie wykonanie instalacji cieplnej firmy Red Snake – nowoczesne folie grzewcze.

Prace te zostaną wykonane przez wspólnotę mieszkaniową. Zakładany czynsz do wspólnoty mieszkaniowej przewiduje opłaty na fundusz remontowy 5-6zł/m2 i koszty eksploatacyjne 2zł/m2. Prace remontowe kamienicy nie spowodują dodatkowego podwyższenia funduszu remontowego. Istnieje możliwość otrzymania dotacji na zmianę instalacji grzewczej opartej na systemie Red Snake.


Planowane prace

Dostępne lokale

W kamienicy jest 17 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej od 27 do 103 m2 ( razem około 1060 PUM).

Kamienica ponadto posiada piwnice i strych. Mieszkania zlokalizowane są na pięciu kondygnacjach naziemnych (od parteru do czwartego piętra) w części frontowej i tylnej lewej oficynie.
Podwórze nie daje możliwości zaparkowania samochodów. Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się strefa parkowania, która daje mieszkańcom możliwość parkowania samochodu w cenie 10 zł/miesięcznie. W odległości 100 m od kamienicy znajduje się płatny parking całodobowy.

Przewidziane

Planowane praceRemont dachu -remont elewacji przód i tył
remont klatek schodowych i wymiana pionów wod.-kan.


zagospodarowanie podwórza -